Оптимальне електропостачання офісу

Модернізований вигляд сьогоднішніх бізнес-центрів — це результат покрокової еволюції, яка починалася з темних та тісних кабінетів біржових маклерів та контор «великих босів». За останнє століття офіси стали комфортними, просторими, створюючи при цьому сприятливий клімат для оптимальної трудової діяльності всіх співробітників.
Сучасний діловий центр — це модель організації робочого простору, в якій зібрано останні досягнення сучасної науки, реалізовано інноваційні технології та оптимальні рішення у сфері енергозбереження. У наші дні саме ділові центри лідирують у споживанні електрики, тому власники офісів та торгових площ насамперед прагнуть вирішити питання економії енергії та, відповідно, своїх фінансових коштів. У гонитві за відповідями на питання щодо мінімалізації витрат електрики, світові уми в галузі інженерії та електроенергетики розробили низку нововведень, здатних скоротити витрати до мінімуму. Тому з часом найбільшої актуальності набуває тема реконструкції існуючих офісних мереж для збільшення економії та підвищення рівня безпеки.

електропостачання

 

Облік як вид контролю

Жодне впроваджене інноваційне рішення у сфері організації енергосистем не буде конструктивним без певного контролю за витратами електроенергії. Повсюдно для вхідного обліку та субобліку електроенергії використовуються електричні лічильники. За наявності в торговельній мережі безлічі моделей вітчизняного та імпортного виробництва, важливо вибрати варіант, розрахований на тривалий термін використання та відповідний технічним вимогам. Всі лічильники електроенергії Schneider Electric, які виробляються в рамках серії PowerLogic Acti 9, відповідають вимогам.
Істотними властивостями електролічильників PowerLogic є:

  • можливість роздільного обліку електроенергії залежно від тарифного тимчасового діапазону (багатотарифні лічильники), що є особливо актуальним в умовах економії електроенергії;
  • існування одно- та трифазних варіантів для можливості варіювання структури мережі;
  • наявність можливості прямого та транформаторного приєднання до мережі;
  • можливість додаткового вимірювання та індикації напруги, сили струму, підключеної потужності;
  • наявність спеціальних роз'ємів для підключення додаткового обладнання та пристроїв зв'язку з серверами даних або пристроями, що управляють.

Окрім стандартної серії лічильників вхідного обліку, компанія «Шнайдер електрик» має в асортименті модульні лічильники для проміжного субобліку електроенергії (для конкретних приладів чи груп споживачів).

Як заощадити на освітленні

Скляні фасади ділових центрів, що привабливо сяють, вирішили проблему суттєвого заощадження енергії за рахунок інтенсивного природного освітлення лише частково. Справді, зали переговорів, офісні площі вимагають постійного гарного освітлення для продуктивної роботи. Дослідники зазначають, що у співробітників, які працюють у добре освітленому приміщенні, результативність та продуктивність праці у кілька разів вища. А ось думка щодо великих втрат тепла при панорамному склінні не має жодних підстав. Зроблені виміри показали, що якісно змонтовані багатокамерні віконні системи рівнозначні товстим бетонним стінами і здатні добре утримувати тепло.
На жаль, вікна «в підлогу» не здатні повністю вирішити проблему економії енергії. Особливо це актуально в осінньо-зимовий період із коротким світловим днем. Вимушене використання електроосвітлення у темний час доби змушує власників офісних площ задуматися про автоматизацію процесу включення та відключення електропроїборів. Зробити штучне освітлення економічнішим можна за допомогою таких приладів, як димери, датчики руху, детектори присутності та реле контролю освітленості.

Дімери: спірний ефект

Для підтримки оптимального ступеня освітленості у будь-який час доби використовують димер (регулятор світла). З його допомогою можна регулювати рівень світла в приміщенні в досить великому діапазоні (від «тліючого» до яскравого). У каталозі інтернет-магазину shop220.com.ua представлені всі існуючі типи диммерів, що виробляються «Шнайдерелектрик»: натискні, поворотні та сенсорні для різних типів навантаження.
Застосування диммера на великих робочих площах, можливо, буде не дуже ефективним, оскільки більшість співробітників швидше за все будуть використовувати його перш за все як вимикач, до того ж погода, що часто змінюється, змусить періодично коригувати рівень освітленості. Навіть наявність пульта дистанційного керування у деяких моделей не позбавить постійного перемикання режимів і коригування ступеня освітленості.
Виходом із цієї ситуації можуть стати реле освітленості, які мають можливість плавно змінювати світловий потік залежно від сили природного освітлення.

Висвітлення, що самовключається

Датчики руху є одним із популярних пристроїв автоматичного керування світлом. Даний пристрій приєднують у ланцюг освітлювального обладнання. При появі об'єкта, що рухається, подається сигнал на включення світла. Головним недоліком є ​​те, що датчик перестає реагувати на присутність людини, якщо вона присіла або зупинилася на одному місці. Щоб уникнути казусних ситуацій в сполучну схему монтують також простий вмикач, з якого світло можна включити чи вимкнути у примусовому порядку. Датчики руху доцільно встановлювати в ліфт-холах, на шляхах евакуації та аварійних виходах, у санвузлах - одним словом, там, де присутність людини обмежена малими часовими проміжками.
Також ефективними пристроями є датчики присутності. Такий детектор має велику чутливість через встановлену в ньому інфрачервону матрицю, яка здатна реагувати не тільки рух людини, але і просто на його присутність у приміщенні, залишаючи у включеному стані світлові прилади доти, поки в приміщенні залишатиметься людина.

Регулювання та оптимізація навантажень

Ефективне та безперервне функціонування ділового центру залежить від безперебійного електропостачання. Збій та неполадки в робочий час можуть негативно позначитися на роботі усієї електронної системи, а це, як наслідок, може призвести до втрати важливої ​​та цінної інформації. Щоб уникнути таких ситуацій, використовують реле управління навантаженням. До цього приладу підключають кілька електроліній: головну та другорядну. Основна живить всю комп'ютерну систему та освітлення будівлі. Другорядні відповідають за кондиціонери, офісну техніку, розетки в підвалах і підсобках.
Сигналізатори, що зазвичай підключаються до реле розподілу навантаження, своєчасно сповіщають про наближення критичного стану мережі, а автоматичне реле відключить саму непріоритетну лінію. Дані пристрої особливо ефективні в малих офісах, для великих систем і великих будівель раціональніше використовувати інтелектуальні системи розподілу електроенергії на основі технологічних рішень Power Logic, які пропонують Schneider Electric.

Система введення електроенергії

Відправною точкою системи електропостачання є електрощит. У ньому зосереджено всі компоненти, що відповідають за роботу опалення, освітлення, систем вентиляції та розеткової системи. Для об'ємних енергоспоживаючих систем як вступні будуть актуальними низьковольтні системи на базі шаф системи Spacial. Як поверхові розподільні щити, а також щитки для встановлення захисного обладнання кінцевого розподілу (лічильники електроенергії, захисні пристрої, стандартні автоматичні вимикачі) можна використовувати широкий асортимент електротехнічних боксів.
Електрощит можна гармонійно вписати як в гіпсокартонні системи фальш-стін, так і спеціально відведену для цього нішу монолітних стінових конструкцій. Дверцята щитка також можна вміло декорувати, ґрунтуючись на ваших особистих побажаннях.
Джерело: https://shop220.com.ua/categories/schneider-electric

Наверх