Яка потрібна фурнітура для збірки шафи у ванну?

Перш ніж робити корпусні меблі своїми руками, потрібно оцінити всі витрати з виготовлення, зіставивши з вартістю готового виробу. Крім матеріалів, знадобиться фурнітура для збірки шафи, корпуси і фасадів. Більшість позицій кріпильних метизів і комплектуючих добре знайомі звичайному домашньому майстру.

фурнітура для збірки шафи


Розрізняють три види меблевої фурнітури:

  • Конструкційна. Призначена для збірки корпусу і фасадів. Сюди можна віднести весь з'єднувальний кріплення і петлі, що з'єднують двері шафи з корпусом.
  • Функціональна. Використовується для внутрішнього наповнення шаф. Тут все залежить від призначення. Для кухонних меблів, наприклад, це сушіння, різні кошики. Для вбиральні - штанги для одягу, пантографи, полички і т.д.
  • Лицьова. Це ручки, різні декоративні куточки, накладки і аксесуари для оформлення фасадної частини меблів у відповідності з обраним дизайном.
  • Більш широкий перелік фурнітури буде для збірки шаф-купе, адже в нього увійдуть і комплекти розсувних систем. Найдешевше обійдеться проста шафа з полицями.
  • Фурнітура для скла, призначена для кріплення скляних елементів. Якісну фурнітуру для скла можна на сайті glass-m-tech.com.ua.

Конструкційна фурнітура: кріплення для корпусу шаф.
Практично вся корпусні меблі з ламінованого ДСП збирається на конфірмати (єврогвинти). За рідкісним винятком, коли потрібно сховане кріплення - тоді використовують ексцентрики різних видів або, «по-старому», шканти. Незамінні для кріплення полиць в шафах, якщо хочеться обійти необхідність наскрізного кріплення і залишити боковини без отворів. Ексцентрикову стяжку фурнітури для скла, найчастіше можна зустріти в кріпленні стільниць офісних меблів.
З корпусних меблями з фанери і масиву є варіант збірки на саморізи. Волокниста структура цих матеріалів дозволяє навіть розбирання і подальшу збірку на цьому виді кріплення. А ось ЛДСП буде кришитися - тому краще збирати шафа на єврогвинти.
Задні стінки з ДВП також кріплять на саморізи. Іноді використовують дрібні цвяхи. Їх краще доповнювати невеликими шайбочками, щоб збільшити площу «капелюшки» для більшого притиску задника до торців корпусу. Шайби також використовують при кріпленні ручок: якщо гвинт ручки довгий, шайба виконує роль «прокладки».

фурнітура для збірки шафи


Еврогвинти (конфірмати) розрізняють по голівці і довжині. Головка може бути розрахована під шестигранну або хрестову викрутку. Сама ходова довжина Конфірмат - 7х50. Рідше використовується 5х50. Довжина 7х70 придатна для збірки утолщенного корпусу, наприклад, з ЛДСП 22 мм.
Ексцентрики (мініфікси) складаються з трьох частин - самого ексцентрика, стійки і футорки. Розрізняють їх по діаметру, довжині, типу кріплення і призначенням. Є ексцентрики зі зручною засувкою. Як кріплення, ексцентрикова стяжка досить трудомістка, потребує певних навичок в установці.
Шканти фурнітури для скла, також відносять до прихованого кріплення, але більш простому в установці. Сучасні меблеві шканти виготовляють із пластику й металу. Але користуються популярністю як і раніше дерев'яні шканти з рифленою поверхнею для кращого зчеплення.
Саморізи (шурупи) 3-4 × 16 - основний вид меблевого кріплення після конфирматов. За допомогою саморізів 4х16 і 3х16 прикручують петлі і напрямні, ніжки і підп'ятники, куточки і висувні механізми.
Саморізи (шурупи) 4х30 потрібні для кріплення постформінгу до планок на кухні, а також для складання шаф з фанери.
Допоміжне кріплення і фурнітура для шаф
Цвяхи дрібні зазвичай заміняють шурупами. Але в бюджетній меблів, де мета мінімізувати витрати, дуже часто цвяхи використовують для кріплення ДВП до ЛДСП (днищ ящиків, задніх стінок).
Куточки меблеві, пластмасові або металеві. Або металеві з пластиковою кришкою. Використовуються для кріплення полиць, особливо часто у вбудованих і частково вбудованих шафах і гардеробних. До куточках можна віднести полкодержатели консольного виду, оскільки вони мають схожу форму.
Ніжки та колісні опори. Для кухонних шаф-тумб використовуються стандартні регульовані ніжки з пластика висотою 100-130 мм. Вони можуть прикриватися знімним цоколем. Або комбінуватися з декоративними металевими ніжками різних форм, якщо цоколь встановлювати не планується. Для офісних шаф годину.

Наверх